Peter Cipov

Senior Software Engineer, Price FX

Předtím jsme sídlili v NODE5, sdílených kancelářích pro startupy v Praze na Smíchově. Člověk si tam mohl popovídat s ostatními lidmi u kávy o jejich projektech, když se našel čas. Taky to mělo něco do sebe, ale naše prostory tam byly menší, než je tahle kuchyň (smích).

Přechod sem byl nejdřív velké “tajemství”, které pro nás připravoval náš šéf Marcin. On je detailista, všechno muselo být do puntíku podle něj. To je Marcinův styl, zajímá se o lidi a chtěl, aby nám tu bylo dobře.  Všichni samozřejmě věděli, že budou nové kancly, ale to, jak přesně budou vypadat, vědělo opravdu málo lidí. Když jsme sem přišli, reakce byla jen:“Wow!“. O dost víc nás to potěšilo. Na Marcina jsem byl hrdý, jak moc si dal záležet. V té době jsem pracoval ve firmě celkem krátce a uvědomil jsem si, jak moc tomu člověku na té firmě záleží.

Myslím, že pak je o dost větší snaha i z druhé strany. Naši zaměstnanci jsou ochotní pracovat velké množství času i přesčasů, protože za to od té firmy dostávají skvělé možnosti. Nejvíc se mi líbí hodnota, kterou ctíme, a tou je právě respekt. Dostáváte obrovskou svobodu a možnosti, třeba z domova můžeme pracovat kdykoli chceme. Je jenom na nás, abychom dodali výsledky.

V coworkingu nás bylo okolo desítky, když jsme se přesouvali sem, tak nás bylo kolem 20 a teď už je nás přibližně 50. Naše firemní motto je fungovat jako rodina – a pokoušíme se o to i v tomto počtu. Pořád můžete pokecat s hlavním šéfem, máte možnost všechny poznat. Stále se cítíme jako poměrně malá firma. Než na nějakých kancelářích a stolech mi ale stejně víc záleží na firemní kultuře a respektu, co tu k sobě navzájem chováme.

Já jako softwarový inženýr v práci nejvíc využiju klid. A taky rád střídám prostory. Když už se mi nechce sedět na mém místě, sednu si tamhle k oknu nebo sem do kuchyně. Když naopak řešíme nějaký problém s kolegy, můžeme si najít nějakou zasedačku a tam se zavřít. Když přijedou kolegové ze zahraničí, kteří potřebují hodně telefonovat, tak jim poskytneme vlastní uzavřené kanceláře.

Každou středu si tu také děláme společné snídaně. Většinou jsou to dva lidi, kteří si přivstanou a udělají pro ostatní snídani nebo rovnou oběd. Ve stole v kuchyni máme totiž zabudovaný sporák. Už se těším, až bude vařit manželka kolegy z Koreje a udělá nám něco dobrého.

Volně inspirováno blogy Humans of New York, Humans of the Street, Humans of Prague, ...