Helena Tabakovová

Brand & Employee Experience Manager, BlueLink

Stěhovali jsme se na podzim 2015, projekt se připravoval skoro rok a samotné stěhování probíhalo necelý měsíc. BlueLink poskytuje nepřetržitý zákaznický servis aerolinkám a dalším firmám, takže naše kontaktní centrum se stěhovalo za plného provozu.

Předchozí kanceláře v Bredovském dvoře byly po deseti letech, co tam firma sídlila, naprosto nevyhovující. Já jsem byla najatá přímo na projekt moving. Nastoupila jsem v roce 2015, takže většinu času už jsem trávila ve Florentinu přípravou. Intenzivně jsme spolupracovali s architekty tak, aby celý prostor odpovídal našim představám. Aby to bylo praktické, pohodlné prostředí.

Moc mě a nás všechny v BlueLinku potěšilo vítězství v soutěži Zasedačka roku. Bodovala hlavně naše recepce, která zároveň funguje jako multifunkční prostor, ve kterém se pracuje, komunikuje, setkává. Vítězství v hlavní kategorii je ocenění toho, že jsme naše nové prostory vymysleli dobře.

Většina lidí u nás pracuje v zákaznickém servisu se sluchátky na uších, chtěli jsme jim dát co nejvíc možností, jak se uvolnit, aby si mohli zajít v pauze do kuchyňky, zahrát si stolní fotbálek nebo hru na Xboxu. Pečlivě jsme předem zjišťovali, co by naši zaměstnanci chtěli, mohli ovlivnit třeba i barvu koberců. Proto jsou v některých místnostech růžové.

Klíčová je ale pro nás akustika. Odhlučnění open space, ve kterém se neustále telefonuje, musí být perfektní. Máme přes 400 zaměstnanců, kteří se střídají ve směnách, nesmí se navzájem rušit. Proto je u nás všechno čalouněné, všude máme koberce, na stropech jsou speciální lamely, které tlumí hluk.

Velmi oblíbené jsou naše dvě silent rooms – naprosto odhlučněné místnosti, kde je tma nebo příšeří. Tam se výborně relaxuje. Pro zájemce tam pořádáme dvakrát týdně lekce meditací, osobně jim dělám instruktorku. Možnost uniknout z toho cvrkotu a vypnout v naprostém tichu je skvělá.

Pracují u nás mladí lidé ze všech koutů světa. Přes 70 % zaměstnanců jsou cizinci, máme tu 50 různých národností, servis poskytujeme v 28 jazycích. Ta diverzita lidí mě moc baví, je v tom hodně pozitivní energie. Každý je jiný, ale držíme spolu. I když někdy je složitější to skloubit, třeba když Alžířanovi je při 26 stupních nastavených na klimatizaci zima a vedle sedícímu Finovi zase hrozné horko. Taky jejich představy o pracovním prostředí se trochu liší, ale všichni chtějí pracovat v sexy kancelářích a všichni chtějí zábavu. Tak se je snažíme zabavit.

Snažíme se jim prostě splnit všechny jejich představy o atraktivním práci v Praze. Jejich zaměstnání je velmi náročné, není jednoduché je udržet dlouho. V průměru u nás vydrží 27 měsíců, po šesti týdnech vstupního tréninku a dalších měsících zaučování v praxi, nás hodně mrzí každý, kdo odejde dřív. Talenty se snažíme udržet a hýčkat.

Volně inspirováno blogy Humans of New York, Humans of the Street, Humans of Prague, ...