Pavel Prichoďko

Javascript vývojář, STRV

Naše prostory jsou hodně raw – dřevo, měď, hodně betonu, převládají industriální prvky. Hlavní je ale využití. Máme tu kromě zasedaček a kanceláří i bar s čepovaným pivem, posilovnu, terasu, vířivku. Všechno zároveň stojí na technologiích. Kam se podívám, je vymoženost. Po celém „ofisu“ jsou buňky, kde máme Xboxy, brýle na virtuální realitu, závodní sedačku s volantem, 3D tiskárnu…

Tyhle možnosti, styl a vybavení kanceláří podle nejnovějších trendů je pro mě hodně důležité kritérium při výběru, pro koho bych chtěl pracovat. Nejsem fanoušek práce z domova, je mi dvaadvacet, nechci být někde zavřený, rád jsem v kontaktu s lidmi, s novými věcmi, mám rád když je dost prostoru. Inspiruje mě to.  A tohle je skutečně free, máme tady cokoliv nás může napadnout – můžeme se projet na longboardech, na koloběžkách.

Před devíti měsíci jsem s kamarádem vyhrál akademii STRV pro mladé nadějné vývojáře. Do tříměsíčního programu se hlásilo 180 lidí a my uspěli s projektem chytrého plánovače pro menší firmy. Díky tomu jsme dostali nabídku v STRV pokračovat a oba jsme ji přijali. Takže jsem tu vlastně od začátku, co se firma přestěhovala do nových prostor v River Garden v pražském Karlíně.

Dřív sídlila ve Slovanském domě, ty prostory byl menší a hlavně jim trochu chyběl styl STRV. Firma roste a hledala místo pro nové lidi a „ofisy“ v Karlíně jsou přesně to, co jsme potřebovali. Začínalo se mezi holými stěnami, takže tady byla absolutní volnost zařídit se podle našich představ. V Karlíně teď máme skutečný headquarter ve stylu STRV.

Myslím, že mladá generace nerada sedí na jednom místě, takže různorodost je důležitá. Každá část naší kanceláře vypadá úplně jinak – když mě to přestane bavit u mého stolu, sednu si na gauč, na terasu, dostanu jiné myšlenky, vyvětrám hlavu a pak jdu zpátky do práce.

S volností je přitom spojená velká důvěra firmy v její lidi. Věří, že odvedeme svou práci. Když potřebujeme pauzu, dáme si turnaj ve stolním fotbálku, kulečníku nebo pingpongu, ale potom to firmě vrátíme s novou energií. Já to v STRV tak cítím a je to pro mě zásadní. Rozhodně lepší, než někde sedět x hodin na židli a pod tlakem ze sebe něco za každou cenu dostávat od začátku směny do konce.

V STRV to máme navíc nastavené tak, že veškeré vybavení je fakt k užívání, žádné pozlátko. Můžeme si přivést kamarády, využít zázemí i po práci, dát si s nimi pivo na našem baru. Řada z nás ve firmě tráví i kus volného času, jsme tu rádi, baví nás to.

Volně inspirováno blogy Humans of New York, Humans of the Street, Humans of Prague, ...