Matěj Smětal

Junior Leasing Negotiator, Skanska

“Z pohledu firmy, která nabízí kanceláře na míru, se v současnosti také zaměřujeme na tu nejmladší generaci. Ta už dnes nechce dělat pro korporáty, kteří sídlí ve velkých kancelářských budovách. Existují analýzy, které ukazují, že mladí lidé do takové firmy přijdou po škole, udělají si tam třeba 3 roky praxi a pak se chtějí dostat do start-upů nebo si založit něco vlastního.

My říkáme, že kancelářská budova by jako celek měla být natolik zajímavá, aby tam i mladá generace chtěla zůstat a velké firmy si tak udržely své kvalitní pracovníky. Zkrátka aby nabídly to, co si nějaký start-up s menším rozpočtem nemůže dovolit.

Myslíme si, a je to i doloženo studiemi, že v dobrém pracovním prostředí je pracovní efektivita větší. Snažíme se naše služby zaměstnancům vylepšovat a dělat čím dál atraktivnější. Zkoušíme zapojit i různé gamifikační prvky.

Jako první máme aplikaci pro celou budovu, ve které si můžete zarezervovat elektromobil nebo kola, objednat si jídlo dole v restauraci, využít firemní prádelnu a další služby. Za všechno můžete v apce sbírat body a soutěžit s kolegy. Jako výhra by pak mohla být třeba projížďka v Tesle nebo něco podobného. Ale tohle je pouze začátek. Uvidíme, kam se to vyvine.”

Volně inspirováno blogy Humans of New York, Humans of the Street, Humans of Prague, ...