Jana Stará

Administrátorka vyhledávání, Seznam.cz

„Za poslední dobu jsme se dost rozrostli. Naše oddělení – Seznam.cz Vyhledávání – dřív sedělo v menších prostorech. Ty současné jsou větší, členitější a je tu více zasedaček, kam se dá zavřít, když člověk chce klid. Předtím jsem nepracovala v tak velkém openspacu, na to jsem si musela zvyknout. Ale při nástupu do Seznamu každý zaměstnanec dostane sluchátka, bez toho to tady nejde.

Je tady taky spousta zeleně a jsou tu příjemní a pozitivní lidé. Hlavně oceňuji, že tu jsou pohodlné židle! Tam, kde jsem pracovala dřív, mě ze židle neustále bolely záda. Zní to jako blbost, ale když člověk celý den sedí, tak je to docela důležité.

Máme tu teď nový gril a využíváme ho napříč odděleními, zhruba jednou za měsíc. Minulý týden se konala jedna rozlučka a sešlo se tu třeba 30 lidí. Každý den taky máme v kalendáři polední “fotbálek” na terase. A když někdo třeba hodně cestoval, tak se občas zarezervuje zasedačka a ukazují se fotky. Je to tu hodně neformální a přátelské. Spontánní akce mají charakter “jdeme na pivo”.

Trochu těžší to ale je s poznáváním se navzájem. Já osobně pracuji v oddělení, kde už je cca 100 lidí. Občas když přijde někdo nový, tak nevím, jestli je od nás nebo za někým přišel na schůzku. Jsme v oddělení čtyři holky, takže nás si pamatují všichni. Ale občas se se mnou u výtahu někdo baví a já si nejsem úplně jistá, jestli je od nás nebo ne.

Ještě bych zapomněla, že asi nejzajímavější tady je horolezecká stěna a máme tady i posilovnu. Chybí snad jen bazén, jinak už by tady bylo všechno.“

Volně inspirováno blogy Humans of New York, Humans of the Street, Humans of Prague, ...