Orraine Williams

Head of Research & Development, LIKO-S

Můj tchán mi vyprávěl o svém “šíleném” nápadu postavit tuto budovu v době, kdy jsem ještě žil na Floridě. Když jsem poprvé viděl rendrované nákresy, řekl jsem si, že je to naprosto šílené a vypadá to jako něco z Marsu. Podle mě v Americe není přístup ke stavitelství podobných budov takhle volnomyšlenkářský a kreativní. Když jsem to ukazoval kamarádům, říkali mi, že to není možné, že je to neuvěřitelné. Nejen že ta budova dnes stojí, ale i to, že zde pracuji jako ve své kanceláři, je pro mě jako sen. Je to naprosto surreálné. Mám pocit, jako bych tu byl součástí velkého výzkumu, nebo spíš přímo součástí celého tohoto místa – jako v nějakém NASA výzkumu.

Naše budova maximálně přispívá k rozvoji naší vlastní kreativity. Co tu mám opravdu rád, je prostor. Je tak organický a zároveň evokuje domov. Když pracuji v našem openspacu, je to skvělé pro tým, ale když se potřebuji do něčeho ponořit nebo naopak nemám svůj den, můžu vylézt ven na jednu z těchto teras u vody a je to přirozený relax, okamžitě tu mám pocit, že jsem někde na dovolené. Jako bych byl na terase hotelového pokoje.

To je přesně ten pocit, co tu mám, jako bych byl na dovolené a prostě odpočíval.

A podobné je to tu s prací, když řešíme nějaký složitý problém, můžeme si udělat meeting tady na terase a hned máme méně stísněný pocit, než v nějaké zasedačce. Je tu příroda, jsou tu slyšet ptáci, je tu čistý vzduch. Občas se nám stane, že ráno začínáme den tím, že najdeme v kanceláři žábu. Nekecám.

Včera tu byl můj syn, uviděl na fasádě růst rajče, zvolal “rajčata”, přiběhl k němu, utrhnul ho a prostě ho snědl.

Pamatuji se, že když jsme se sem nastěhovali, pro všechny to bylo najednou velmi pohodlné. A váhali jsme, jestli je to dobře, nebo špatně, že se tu cítíme tak moc dobře. No, podle mého názoru to je správně. Proč byste měl mít v práci nepříjemný pocit svázanosti? My jsme profesionálové, milujeme to, co děláme, takže pro nás není problém tu pracovat naplno. Pracujeme na tak unikátních věcech, že nás to baví. Tato budova je domovem pro tým výzkumu a vývoje a sama to nejlépe reprezentuje. Je to náš svět. Naše galaxie.

Zní to celé skvěle, ale ten pocit, který tu převažuje je jednoduchý – cítíme se tu prostě normálně. Jako lidi, lidské bytosti, ne jako zaměstnanci.

Volně inspirováno blogy Humans of New York, Humans of the Street, Humans of Prague, ...