Ondřej Kalát

Key Account Manager, OP Tiger

OP Tiger je tiskárna. Výrobní haly, sklady, kanceláře a další prostory, vše na jednom místě. Unikátní mraveniště, kde se všichni neustále potkávají, ať už dělají cokoliv – tiskaři, skladníci, manažeři, technici, majitelé… Nikdo tu na tebe nekouká shora, protože je to “ten z kanceláří z druhého patra”, nebo naopak.

Vše tady musí mít v první řadě funkci a v druhé řadě vydržet každodenní provoz. Naše stoly v kanceláři jsou ze dřeva a železa. Myslím že i tak se nám podařilo vytvořit na pohled zajímavé a příjemné prostředí, kam se snad (většinou) těšíme. Máme velkou výhodu v tom, že náš office je umístěn mezi výrobními halami, takže můžeme všechno řešit okamžitě. Neumím si představit, jak bychom fungovali, kdybychom přímý kontakt s výrobou neměli.

Myslím, že na to, co tady děláme a kolik nás tu je, se nám podařilo udržet i nějakou estetiku tohoto místa. Je tu hodně světla, v létě je trochu problém teplota, ale to se nedá nic dělat. Koneckonců jsou to tovární haly a my jsme továrna, každý den potiskneme tisíce mikin a triček. Když už je opravdu horko, tak s tím prostě musíme ve výrobě počítat.

Nemáme asi tolik vychytávek jako čistě „kancelářské firmy“, ale snažíme se stále vylepšovat. Když někdo chce dorazit do práce o půlhodinu dřív na kole, dát si sprchu a nasnídat se v jídelně, tak může. Pěkná zasedačka s projektorem poslouží na meeting a večer tam jde kouknout na hokej nebo udělat narozeninový raut.

Díky tomu, že jsme v uzavřeném areálu, pořádáme často firemní akce venku na parkovišti. Měli jsme tu malý hudební festival i s pódiem, fotbálky, grilování. Když jeden z majitelů slavil čtyřicetiny, moc jsme nevěděli, co mu dát za dárek. Datum se blížilo, nejistota narůstala, až někdo řekl, že koupíme třeba pouťové labutě. Tak jsme je pořídili, včetně stánku a opravdické pouťové hudby.

Osobně si v naší kanceláři nejvíc cením lidí – vždycky táhneme za jeden provaz a navzájem si vypomáháme. Sdílíme zkušenosti a novinky a nikdy není nuda. Ve výrobní hale jsme doslova ve středu dění. Do těch několika samostatných kanceláří, co tu máme, se vlastně nikomu moc nechtělo. Nikdo vlastní místnost nevnímal jako výhodu, takže se to nakonec rozhodlo a přesunuli se tam nákupčí a IT. Celkově asi pracujeme trochu jinak, než lidi, co se potřebují soustředit nad papíry a něco tvořit, máme rychlejší tempo.

Volně inspirováno blogy Humans of New York, Humans of the Street, Humans of Prague, ...