Budova jako ztělesnění firemních hodnot

Sídlo Johnson&Johnson, areál Waltrovka

Chtěli byste pracovat raději v moderní budově, která je ale stejná jako všechny ostatní kancelářské budovy ve městě, nebo v takové, která je přizpůsobená zcela na míru tomu, jak funguje vaše společnost?

Nezpochybnitelným trendem dneška je stavět budovy tak, aby umožňovaly pružnou pracovní dobu a měly pro zaměstnance maximum využití i mimo práci – na přehřátém trhu práce je to čím dál víc běžný benefit. Čím dál víc architektů se ale snaží navrhovat kanceláře také tak, aby pracovní prostor odrážel hodnoty firmy a její poslání.

Když je pracovní prostředí ztělesněním firemní kultury a hodnot společnosti, je pro zaměstnance snazší se s těmito hodnotami sžít a představit si jejich naplnění v každodenní rutině. Ať už se jedná o technické a bezpečnostní požadavky, anebo důraz na rovné příležitosti a CSR politiky.

Příkladem tohoto konceptu je nové sídlo společnosti Johnson&Johnson v areálu bývalé továrny Waltrovka v pražských Jinonicích, jež bylo navrženo od začátku tak, aby splňovalo potřeby zaměstnanců v návaznosti na firemní kulturu Johnson&Johnson, ale především
aby se zde zaměstnanci cítili dobře.

Samotná budova Mechanica, kterou navrhlo architektonické studio Atelier Krátký, tak i její okolí představuje harmonické prostředí a nese v sobě poslání společnosti, které realitní konzultant CBRE „promítl“ do designu celé budovy – zdravé pracovní prostředí, zodpovědnost vůči klientům a zaměstnancům, individuální přístup a férovost.

Volně inspirováno blogy Humans of New York, Humans of the Street, Humans of Prague, ...