Ondřej Filip, ACC

osobnostní a kariérní kouč, co-workingový prostor IN-SPIRO

Prostředí vás velmi výrazně ovlivňuje hlavně ve chvílích, kdy potřebujete být kreativní nebo naopak nad něčím v klidu přemýšlet. Naopak pro rutinní činnosti to podle mě zase tak důležité není. V korporátních společnostech jsou kanceláře stále ještě většinou nejnudnější. Pracovní prostředí je tam neatraktivní, fádní, neinspirativní a co se týče nějaké kreativity, tak pro tu je to nejhorší. Doma je samozřejmě největší klid, ale na druhou stranu vás tam pořád něco vyrušuje, člověk má tendenci věnovat se činnostem, které s prací úplně nesouvisí.

V co-workingu jsem už dva roky a momentálně mi to pro to, co dělám, přijde nejzajímavější. Pracuji jako kouč, takže mám za relativně dobré peníze místo, kam za mnou můžou přijít klienti a zároveň chodím často za klienty ven, takže nepotřebuji úplně permanentní místo. Je to tu variabilní, můžu si lehnout, sednout, stát, jsou tu polohovatelné stoly. Člověk si může zvolit, kde bude ten den sedět a měnit tak úhly pohledu, což mi přijde to nejzajímavější.

Osobně se tu docela zapojuji s ostatními, rád vymýšlím věci, takže jsme tu nedávno vymýšleli název pro webovky nebo rozvíjeli nějaké byznysové nápady. Já jsem na druhou stranu potřeboval pomoci s Facebookem, což není moje specializace. Obecně pro nasávání nějakých myšlenek a inspirace je to skvělé prostředí.

Mám sem přístup 24/7 a když jsem si nacvičoval prezentace, tak jsem sem chodil klidně ve 4 nebo 5 hodin ráno a jel to pořád dokola, když tu nikdo nebyl. Po obědě se tu občas natáhnu do těch houpacích sítí, byl jsem zvyklý si po obědě zdřímnout, když jsem doma hlídal syna, takže to mi hodně vyhovuje. Taky je fajn, že sem syn může přijít se mnou. Ten rozdíl oproti minulosti je obrovský, je to tu příjemné, komfortní a velmi živé, tady se prostě cítím fakt dobře.“

Volně inspirováno blogy Humans of New York, Humans of the Street, Humans of Prague, ...