Eva Tuháčková a Lukáš Kořínek

Account Manager a Managing Director, Follow Bubble

Eva: Můžu se tu “nadechnout” a to je pro mě velmi důležité. V jiných reklamkách se šetří místo, lidi, všechno. Přijdeš tam jako do králíkárny někde v call centru a není moc příjemné tam být. Člověk se cítí stísněně. Zatímco tady si můžeš vzít počítač na gauč, na křeslo, do parku, můžeš se válet, dát si nohy nahoru… je to hodně uvolněné. I kdyby tady jednoho dne přišel někdo v pyžamu, tak je to úplně normální a všem je to jedno. Když se potřebuju proběhnout nebo se vykřičet, tak taky můžu. Pro mě je třeba důležité poslouchat hudbu, mít si kde udělat kafe. To, že to tu nějak hezky vypadá a je tu čisto, je trochu bonus.

Lukáš: Architekt vždycky přijde a vymyslí si nějaký blbinky. Pak vyprávíme, že máme v zasedačce pružinu z lokomotivy, která nám drží stůl, a klienti jsou nadšený. Naše kanceláře nevznikly tak, že bychom měli kupu peněz a udělali jsme si všechno na míru. Je to kompromisní prostředí a mění se postupně, jak se rozšiřujeme. Hodně fungujeme na Pinterestu, kde si ukládáme, co se nám líbí, a ladíme to ještě navíc ve facebookové skupině. Sehnali jsme si různé industriální prvky, třeba světla z továren na severu Čech.

Ještě k té hudbě – je tu sice dost lidí, co si jedou ve svém flow a mají sluchátka. Máme tu i reproduktory, ze kterých hrají sdílené nebo firemní Spotify playlisty. Zároveň jsme založili skupinu na Slacku, kde si lidi píšou, když už to někdo přežene a pustí tam třeba Lunetic. Vzadu trochu válčí designéři a copywriteři, jedni jedou v rapu a další poslouchají něco úplně jiného, ale většinou není problém se domluvit.

Eva: A když má člověk potřebu, tak se může vždycky sebrat a jít pracovat někam kolem na Letnou. Nikdo pak do práce nechodí zbytečně zpruzený.

Lukáš: Pořád jsme se probourávali a probourávali a probourávali, až teď máme půlku patra a na půlce druhé poloviny máme ateliér. Na 330 metrech čtverečních pracuje 30 lidí. Nám už to tolik nepřijde, jak jsme tu 4 roky, ale klienti jsou tu nadšení. Je fajn, že je máme kam pozvat a nemusíme se za to stydět. Na začátku jsme neměli ani zasedačku a schůzky jsme měli různě v kavárnách, teď je skvělé, že pro klienty můžeme pořádat i workshopy.

Eva: Dlouhodobější klienti už tu dokonce mají své oblíbené hrnečky. Občas mám pocit, že sem rádi “zdrhají” ze svých korporátů, schůzky si dávají třeba na třetí, posedí tu s námi a pak už se k sobě do práce ten den ani nevracejí.

Volně inspirováno blogy Humans of New York, Humans of the Street, Humans of Prague, ...