Na cestě k open space 3.0.

Sídlo D.A.S., Praha - Brumlovka

Co je open space nové generace? Firmy se v poslední době v reakci na kritiku ze strany zaměstnanců snaží hlučné kanceláře proměnit v místa, ve kterých se bude pracovat přijemněji. V neposlední řadě ředitelé a office manažeři společností řeší problém akustiky – v open space prostorech tak začínají přibývat zasedačky a menší místnosti pro soustředěnou práci, tzv. focus rooms. K rozdělení prostoru se často využívají skleněné stěny, které mají dvě hlavní funkce – design a neprůzvučnost.

„Příčky se využívají buď maximálně transparentní, tedy bez rámu, nebo s rámem, což prostoru dodá industriální styl. Neprůzvučnost pak ovlivňují různé detaily, hodně důležité jsou například dveře. Ty by měly být co nejkvalitnější,” vysvětluje Jan Musil ze společnosti LIKO-S, která příčky vyrábí.

S ruchem v kanceláři si dokáže poradit také akustický nábytek, který zařídí, aby se nepříjemný hluk neodrážel od tvrdých povrchů. Zároveň v kancelářích vytváří víc soukromí, díky čemuž se zaměstnanci dokáží lépe soustředit a odvádět lepší výkony. Jedním z přirozených pomocníků a tlumičů hluku jsou akustické panely, které umožňují absorpci ruchu v prostoru.

Volně inspirováno blogy Humans of New York, Humans of the Street, Humans of Prague, ...